Farma Orlov

V roce 2005 jsme v Orlově vytvořili malou zemědělskou farmu. Tato farma se stále vyvíjí a její prostředí se neustále zpříjemňuje a vytváří prostředí pro seznámení dětí a mládeže s chovem domácích zvířat.

Celé prostředí farmy, pastviny, výběhy pro naše zvířecí přátele jsou obehnány zpevněnými cestami, takže se děti většinou neumažou ani v období nepříznivého počasí, jako je jaro a podzim. Celé trasa prohlídky je dlouhá asi 1,5 km a s výkladem trvá asi 90 minut. Na naší farmě si mohou děti všechna zvířátka pohladit a dát jim také něco dobrého k snědku. V závislosti na ročním období se počet našich zvířecích kamarádů zvětšuje (jaro – léto) a nebo naopak snižuje (podzim - zima).
Výběhy pro ovce, kozy, krávu a koně jsou přístupné ze všech stran. Děti uvidí jejich letní, ale i zimní příbytky.

Na naší farmě nechybí ani drůbež. Jsou to především slepice a kachny. Chováme i králíky. Vidět u nás můžete i přítele nejvěrnějšího - psa. Je to dobrman Áron a belgický ovčák Cid.

V soustavě potoků a napajedel se pak najdou čolci, žáby a další obyvatelé z okolního lesa, kteří se k nám nastěhovali za snazší obživou.

Vzdělávací programy

Prostřednictvím hospodářských zvířat, jež jsou na farmě, si děti osvojí pojmy, které se již dávno vytratili z našeho běžného života. Naučí se základním dovednostem a znalostem o přírodě. Zjistí, že není možné jen z přírody brát, ale také, že je třeba přírodě dávat. A samozřejmě bychom chtěli děti přirozeně naučit si darů z přírody vážit.

Za tímto účelem vytváříme vzdělávací programy a materiály, které s využitím metod aktivního učení napomáhají učitelům s realizací environmentální výchovy na základních a středních školách.  

Koně na farmě

Farma Orlov

Farma Orlov