Dům NATURA

Dům NATURA má samostatné webové stránky a Facebook

http://www.dumnatura.cz/

https://www.facebook.com/dumnatura/

 

 

Živá příroda - expozice českých plazů a obojživelníků

Jediná výstava svého druhu v České republice i ve Střední Evropě. Na jednom místě se seznámíte se všemi zástupci naší herpetofauny. Prožijete nevšední zážitek při sledování zvířat, která běžně v přírodě nespatříte v jejich typickém prostředí.

Autorská výstava „Nebeské Česko“ Jiřího Jirouška příbramského rodáka vás provede pomocí nebeských fotografií přírodními krásami České republiky.

Stálá expozice „Sphingidae museum“ 2. největší sbírky na světě „ vám umožní seznámit se s tajemným světem lišajů. Naše muzeum, které je druhé největší na světě připravilo výstavu na které uvidíte nejen zástupce žijící v České republice, ale představíme vám i cizokrajné druhy včetně jejich biotopů. Poprvé budou zveřejněny úspěchy našeho muzea v oblasti systematické zoologie.

Expozice „CHKO Brdy“ 

Prožitková výstava, která vás netradičním způsobem ukáže krásu Brd. Seznámí vás s problémy ochrany přírody a ukáže její netradiční formy.

Expozice „Historie bývalého vojenského újezdu Brdy“  vás seznámí s historií Brd od počátku vzniku přes středověk, včetně dění ve vojenském újezdu Brdy od jeho vzniku až do zrušení v prosinci 2015.  (foto expozice)

Dům NATURA je projekt Ekologického centra Orlov o.p.s. určený pro širokou veřejnost, který je realizován za podpory Středočeského kraje. 

Otevírací doba:

pondělí–neděle  9:00 – 17:00

Školy a skupiny po dohodě i mimo otevírací dobu (tel. 725 443 243).